do kasy suma: 0,00 zł

Tapeta samoprzylepna, czy klasyczna tapeta fizelinowa. Co wybrać?

Tapeta samoprzylepna, czy klasyczna tapeta fizelinowa. Co wybrać?

Tapety to zdecydowanie najlepszy wybór w przypadku chęci udekorowania dużych fragmentów ścian. Sprawdzą się one w przypadku chęci udekorowania całego pokoju, czy największej domowej ściany. W przypadku naszego sklepu z tapetami i plakatami mówimy o dwóch wersjach oferowanych przez nas tapet- wersji samoprzylepnej oraz fizelinowej. Czym się one różnią, jak je aplikować i do jakiego pomieszczenia lepiej się nadaj? O tym opowiemy w dalszej części artykułu.

Tapety samoprzylepne- łatwość aplikacji.

Tapeta samoprzylepna drukowana jest na specjalnej tkaninie pokrytej klejem, który daje możliwość ponownego naklejenia tapety w przypadku jej błędnej aplikacji. Konstrukcja takiej tapety przypomina konstrukcję naklejki samoprzylepnej, która od strony kleju zabezpieczona jest papierem silikonowanym. Tego typu tapeta nadaje się szczególnie do pomieszczeń, w których panują przyjazne warunki, brak jest wilgoci i nie ma ekstremalnych temperatur. Jest to świetny wybór w przypadku chęci pokrycia ścian pokoju dziecięcego, czy salonu, nie polecamy tego typu rozwiązania w przypadku chęci dekorowania łazienki, czy kuchni. 

Aplikacja tapet samoprzylepnych jest dziecinnie prosta. Przyklejenie takiej tapety samoprzylepnej (na przykład do pokoju dziecięcego- tapety do pokoju dziecięcego odnajdziecie tutaj) nie zajmie dłużej niż godzinę, wraz z jej przycięciem do kształtu okien i drzwi. Tapetę samoprzylepną łatwo też usunąć ze ściany, bez pozostawiania śladów i zabrudzeń. Taka tapeta może być więc wymieniana szybko i sprawnie, a pokój będzie mógł zyskiwać nowy wymiar bardzo często.

Tapety klasyczne z materiału fizelinowego.

Tapeta klasyczna jest aplikowana na ścianę z wykorzystaniem kleju do tapet, rozrabianego na potrzeby instalacji. To właśnie w ten sposób naklejane na ściany są nasze tapety wykonane na fizelinowej konstrukcji. Fizelina to trwały, gruby materiał umożliwiający łatwe utrzymanie tapet w porządku dzięki możliwości ich czyszczenia na wilgotno. Ta klasyczna tapetowa alternatywa jest najlepszym wyborem w przypadku chęci modnego wykorzystania tapet w łazience, czy w kuchni.

Tapeta flizelinowa nie posiada warstwy klejowej oferuje jednak możliwość zastosowania indywidualnie dobranej mieszanki klejowej, która sprawdzi się w każdych warunkach (nawet tapeta do łazienki przy użyciu dobrego kleju utrzyma się przez długie lata). Nasze tapety flizelinowe produkowane przez BlueBird-Design mogą być oferowane w różnych, ciekawych wizualnie wariantach, takich jak: o zupełnie gładkiej fakturze, o strukturze drobnego piasku, o strukturze betonu.

 

Czy nasze tapety są bezpieczne?

Oczywiście, drukowane przez nas tapety są bardzo bezpieczne. Wykorzystujemy do ich produkcji rewolucyjną technologię uv gel- czyli technikę druku w oparciu o farby o żelowej konsystencji utwardzane światłem LED. Technologia ta jest w pełni bezpieczna dla człowieka oraz bardzo trwała, co sprawia, że wyprodukowane przez nas tapety można stosować przez długie lata.

Nasze tapety drukowane w technologii gel uv są zgodne z certyfikatem UL Greenguard Gold, czyli ogólnie uznanym certyfikatem świadczącym o braku emisji związków chemicznych szkodliwych dla środowiska. Produkty stworzone przy użyciu technologii certyfikowanej tym właśnie certyfikatem są w pełni bezpieczne do stosowania wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, w pokojach dzieci i dorosłych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl